V kwesta - zebraliśmy 13 206,52 zł

Kwesta na łaskim cmentarzu

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej po raz piąty przeprowadziło kwestę na odnowę i restaurację grobów na łaskiej nekropolii.

1 i 2 listopada br. od godziny 9,00 do godziny 16,00 w sześciu  oznakowanych punktach na cmentarzu, 11. członków  Towarzystwa oraz 20. harcerek i harcerzy łaskich drużyn i 25. dorosłych wolontariuszy zbierało na ten szlachetny cel – niektórzy w oba dni.

Wśród kwestujących wolontariuszy byli radni miejscy i powiatowi oraz osoby zarządzające urzędami tych szczebli tj. Urzędu Miejskiego w Łasku i Starostwa Powiatowego w Łasku, członkowie Łaskiego Bractwa Strzelców Kurkowych i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łasku.

 

Dzięki społecznemu zaangażowaniu wszystkich kwestujących oraz ofiarności osób odwiedzających w tych dniach łaski cmentarz, pozyskano ogółem 13 206,52 zł, w tym, oprócz „złotówek”, także 3 euro i 5 pensów brytyjskich.

 

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej serdecznie dziękuje wszystkim kwestującym oraz wspaniałym darczyńcom.  Dzięki Wam będziemy mogli przystąpić do odnowienia kolejnych nagrobków, mając na uwadze zachowanie XIX – wiecznego charakteru łaskiej nekropolii.

Sławomir Tralewski | Przewodniczący zarządu TPZŁ

 

LINK do galerii na Facebooku: https://www.facebook.com/TowarzystwoPZL/posts/2499177327029738