Dwory, dworki oraz inne historyczne miejsca Łasku i okolic

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej jest wydawcą nowej publikacji pt. „Dwory, dworki oraz inne historyczne miejsca Łasku i okolic”, która ukazała się w przededniu 600 – lecia nadania Łaskowi praw miejskich. W książce przypomniano najistotniejsze historyczne miejsca Łasku i okolic, które miały wpływ na życie i losy mieszkańców naszego miasta i jego okolic. Wspomniano też o budynkach, których już nie ma lub nie spełniają funkcji przypisanych im w przeszłości. Spacer po mieście  śladami pamiątkowych tablic i miejsc historycznych, przybliży czytelnikom istotne momenty historii Łasku i Polski. Najmłodszych może skłonić do zadawania pytań, a starsze pokolenie do zadumy i refleksji nad tym, co przeżyli ich przodkowie.

Towarzystwo przekazało książki do Biblioteki Publicznej im. Jana Łaskiego Młodszego w  Łasku, jej filii w gminie oraz do Gminnych Bibliotek Publicznych w powiecie łaskim. Oprócz tego uzupełnią one  księgozbiór wydawnictw regionalnych w bibliotekach szkół średnich powiatu łaskiego.

Osoby, które są zainteresowane zakupem książki informujemy, że jest ona dostępna w siedzibie muzeum/informacji turystycznej przy pl. 11 Listopada 7.